Gotowy klej do płytek

Właściwości i przeznaczenie każdego, dobrego i gotowego kleju do płytek znajdują się w karcie technicznej wyrobu oraz na opakowaniu. Wynikają one z jego parametrów, wśród których najważniejsze są przyczepność i elastyczność, czyli odkształcalność. Dobry klej to ten z zawartością żywicy. Im więcej jest żywicy, tym klej jest lepszy i droższy.
Klasa kleju, czyli ilość żywicy w suchej masie, odzwierciedla się w jego parametrach oraz na rodzaj zastosowań, do których danej zaprawy można użyć. Warunkiem sukcesu użycia gotowego kleju do płytek jest odpowiednie jego dobranie do rodzaju płytek, a także podłoża i warunków otoczenia, jak np. mrozoodporność.

Najważniejszym parametrem kleju jest jego przyczepność. Gotowy klej do płytek dzieli się na dwie klasy. Pierwsza to klej typowy, o przyczepności do podłoża minimalnej, 0,5 N/mm do kwadratu oraz zaprawa do typowego podłoża o minimalnej przyczepności 1,0 N/mm do kwadratu.
Kleju o wyższej przyczepności można używać z powodzeniem na trudniejszych podłożach takich jak lastriko, stare okładziny ceramiczne, płyty OSB, a także podłoża, które są zabrudzone, o małej nasiąkliwości lub wyjątkowo gładkie, pokryte trudnymi do usunięcia warstwami starych klejów do płytek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *